Results for Wayne Sr HS @ Jack Fisher Tournament (01/17/2015)
Team Final Scores:
Brockport 230.5, Wayne 204, Midlakes 168.5, Watkins Glen 153.5, Irondequoit 98, Newark 94, Pittsford 94, Waterloo 72, East Irondequoit Eastridge 48, Gates Chili 28, Lansing 24.5, North Rose-Wolcott 22.5, Red Creek 22, South Seneca 8, Wilson Magnet (Rochester) 7, Red Jacket 3.5

Championship Final (1st)
99 Cody Anders (Brockport) > Sean Paul Whittlesey (Newark), FALL 3:42
106 Matt Caccamise (Wayne) > Gunner Olena (Newark), MD 13-0
113 Joe Sliwoski (Wayne) > Charles Ribble (Irondequoit), FALL 2:14
120 Jimmy Overhiser (Lansing) > Luke Yankloski (Wayne), MD 11-2
126 Brandon Gould (WG) > Derek St James (GC), DEC 9-3
132 Hammond Raes (Midlakes) > Nick Spinelli (Pittsford), FALL 5:46
138 Derian Woodard (Midlakes) > Mark Gueli (Pittsford), FALL 2:45
145 Carson Daly (Brockport) > Jon Brown (WG), DEC 4-3
152 Austin Mesiti (Brockport) > Nathan Xu (Pittsford), DEC 5-1
160 Matt Azzano (Wayne) > Niko Gorsuch Chamberlin (Newark), DEC 8-1
170 Josh Burge (WG) > Robert Middlebrook (Midlakes), DEC 11-5
182 Jake Sweet (Brockport) > Ryan Anderson (Waterloo), TF 15-0
195 Cameron Caldarelli (Brockport) > James Baker (Brockport), DEC 5-1
220 Mike Mattison (Brockport) > Sal Amico (Irondequoit), DEC 3-1
285 Cameron Rohr (Irondequoit) > Jordan Hamilton (Waterloo), DEC 6-1

Consolation Final (3rd)
99 Wyatt Smith (Midlakes) > Jack Lestrange (Wayne), FFT
106 Kody Russell (Waterloo) > Collin Regan (Pittsford), DEC 4-2
113 Skyler Aho (Waterloo) > Jackson Renica (Pittsford), FALL 3:57
120 Mike Butler (Irondequoit) > Ryan Macdonell (Midlakes), FFT
126 Troy Ludolph (Newark) > Simeon Horton (Brockport), DEC 5-3
132 Michael Zerniak (NRW) > Tyre Peace (Irondequoit), DEC 7-1
138 Jesse Jones (Wayne) > Spencer Mulligan (Brockport), FALL 3:32
145 Jared Reiber (Wayne) > Austin Dalrymple (WG), FFT
152 Nicholas Cocola (WG) > Dylan Harmon (Newark), DEC 3-0
160 Tyler Johnson (Brockport) > Trent Roloson (Pittsford), DEC 1-0
170 Campbell German (Irondequoit) > Jack Freischlag (Wayne), DEC 4-0
182 Tom Mueller (Midlakes) > Justin Petsos (EIE), FALL 2:07
195 Kurtis Edwards (WG) > Grant Young (Midlakes), DEC 3-2
220 Chris Lozada (Newark) > Nick Galusha (Wayne), DEC 1-0
285 Colton Arcangeli (WG) > Dequan Brooks (Wayne), DEC 4-1

Consolation Final (5th)
99 Donovan Fagan (EIE) > Brandon Macdonell (Midlakes), FFT
106 Alex Mesiti (Brockport) > Dylan Bradley (WG), FALL 4:21
113 Temoc Paz (Brockport) > Damion Brown (SS), DEC 6-3
120 Troy Ferris (Brockport) > Zach Shove (NRW), FFT
126 Will Raes (Midlakes) > Connor Lawson (Wayne), FFT
132 Yhaasic Bringer (Brockport) > Tanner Clark (Wayne), FALL 1:44
138 Bradley Eslick (WG) > Jeshurun Eldridge (Midlakes), FFT
145 Zach Barnes (Newark) > Ben Carballo (EIE), FALL 4:59
152 Tim Carnes (WG) > Shane Conner (RC), MD 9-0
160 George Williams (Waterloo) > Dean Laughlin (WG), FALL 4:35
182 Adam Badura (Wayne) > Wilson Eckert (EIE), FALL 4:20
195 DOUBLE FFT
220 Dustin Goltry (WG) > Sam Ragona (Pittsford), FALL 4:32
285 Jaqan Paige (Brockport) > Brandon Lasher (EIE), FFT

99: Jack  LeStrange (Wayne Sr HS) - 4th
Jack  LeStrange (Wayne Sr HS) over Kyle Slyter (North Rose-Wolcott) (Fall 2:26)
Cody Anders (Brockport) over Jack  LeStrange (Wayne Sr HS) (Fall 2:56)
Jack  LeStrange (Wayne Sr HS) over Cam Mortenson (Red Jacket Sr HS) (Fall 3:59)
Jack  LeStrange (Wayne Sr HS) over Caleb Smith (Watkins Glen Sr HS) (MD 10-0)
Jack  LeStrange (Wayne Sr HS) over Donavan Fagan (East Irondequoit HS (Eastridge)) (Fall 1:48)

106: Matthew Caccamise (Wayne Sr HS) - First
Matthew Caccamise (Wayne Sr HS) over Alex Mesiti (Brockport) (MD 10-0)
Matthew Caccamise (Wayne Sr HS) over Gunner O'Lena (Newark Sr HS) (MD 13-0)

113: Joey Sliwoski (Wayne Sr HS) - First
Joey Sliwoski (Wayne Sr HS) over Dalton Cummings (Watkins Glen Sr HS) (Fall 1:12)
Joey Sliwoski (Wayne Sr HS) over Jackson Renica (Pittsford HS) (Dec 5-0)
1st Place Match - Joey Sliwoski (Wayne Sr HS) over Charles Ribble (Irondequoit High Sch) (Fall 2:24)

120: Luke Yankloski (Wayne Sr HS) - 2nd
Luke Yankloski (Wayne Sr HS) over Sam Vandersloot (Pittsford HS) (MD 10-0)
Luke Yankloski (Wayne Sr HS) over Michael Butler (Irondequoit High Sch) (Dec 9-5)
Champ. Round 1 - Jimmy  Overhiser () over Luke Yankloski (Wayne Sr HS) (MD 11-2)

120: Nick Yankloski (Wayne Sr HS) 
Nick Yankloski (Wayne Sr HS) over Austin Freer (Red Creek Sr HS) (TF 16-0 0:00)
Zachery Shove (North Rose-Wolcott) over Nick Yankloski (Wayne Sr HS) (Dec 8-3)
Troy Ferris (Brockport) over Nick Yankloski (Wayne Sr HS) (Dec 6-2)

126: Connor Lawson (Wayne Sr HS)
Derek St. James (Gates Chili High Sch) over Connor Lawson (Wayne Sr HS) (Dec 8-1)
Connor Lawson (Wayne Sr HS) over Robert Williams (Waterloo Sr HS) (Fall 2:07)
Connor Lawson (Wayne Sr HS) over Beau Ivy (East Irondequoit HS (Eastridge)) (Dec 5-3)
Simeon Horton (Brockport) over Connor Lawson (Wayne Sr HS) (Dec 8-1)

132: Tanner Clark (Wayne Sr HS) - 6th
Mike Zerniak (North Rose-Wolcott) over Tanner Clark (Wayne Sr HS) (Dec 7-2)
Tyre Peace (Irondequoit High Sch) over Tanner Clark (Wayne Sr HS) (MD 9-1)
Yhassic Bringer (Brockport) over Tanner Clark (Wayne Sr HS) (Fall 1:44)
Tanner Clark (Wayne Sr HS) over Joseph Taylor (Waterloo Sr HS) (Dec 2-1)

138: Jesse Jones (Wayne Sr HS) - 3rd
Jesse Jones (Wayne Sr HS) over Nathan Fedick (Gates Chili High Sch) (MD 11-2)
Mark Gueli (Pittsford HS) over Jesse Jones (Wayne Sr HS) (Dec 9-2)
Jesse Jones (Wayne Sr HS) over Bradly Eslick (Watkins Glen Sr HS) (Fall 2:44)
3rd Place Match - Jesse Jones (Wayne Sr HS) over Spencer Mulligan (Brockport) (Fall 2:26)

145: Mike Gabriel (Wayne Sr HS) 
Carson Daly (Brockport) over Mike Gabriel (Wayne Sr HS) (Dec 7-0)
Mike Gabriel (Wayne Sr HS) over Kaleb Chittaphong (Joseph C. Wilson Magnet) (Fall 2:51)
Austin Dalrymple (Watkins Glen Sr HS) over Mike Gabriel (Wayne Sr HS) (Dec 6-5)
Mike Gabriel (Wayne Sr HS) over Jake Dygert (Waterloo Sr HS) (Dec 8-4)

145: Jared Reiber (Wayne Sr HS) - 3rd
Jared Reiber (Wayne Sr HS) over Troy Callens (Irondequoit High Sch) (Fall 4:43)
John Brown (Watkins Glen Sr HS) over Jared Reiber (Wayne Sr HS) (Dec 3-2)
Jared Reiber (Wayne Sr HS) over Zach Barnes (Newark Sr HS) (MD 13-2)
Jared Reiber (Wayne Sr HS) over Jake Dygert (Waterloo Sr HS) (Fall 2:34)

152: Adrian Colvin (Wayne Sr HS)
Adrian Colvin (Wayne Sr HS) over Caleb Graham (Midlakes) (Fall 2:40)
Nathan Xu (Pittsford HS) over Adrian Colvin (Wayne Sr HS) (Fall 2:32)
Tim Carnes (Watkins Glen Sr HS) over Adrian Colvin (Wayne Sr HS) (Fall 2:57)

160: Matthew Azzano (Wayne Sr HS) - First
Matthew Azzano (Wayne Sr HS) over Dean Laughlin (Watkins Glen Sr HS) (TF 16-1 0:00)
Matthew Azzano (Wayne Sr HS) over Tyler Johnson (Brockport) (Dec 9-2)
Matthew Azzano (Wayne Sr HS) over Niko Gorsuch (Newark Sr HS) (Dec 8-1)

170: Jack Freischlag (Wayne Sr HS) - 4th
Cambell German (Irondequoit High Sch) over Jack Freischlag (Wayne Sr HS) (Dec 5-0)
Jack Freischlag (Wayne Sr HS) over Gage Forster (East Irondequoit HS (Eastridge)) (Fall 0:57)
Jack Freischlag (Wayne Sr HS) over Jesse Ramirez (North Rose-Wolcott) (Fall 4:16)
Cambell German (Irondequoit High Sch) over Jack Freischlag (Wayne Sr HS) (Dec 4-0)
Jack Freischlag (Wayne Sr HS) over Brandon Morehouse (Waterloo Sr HS) (Fall 3:42)

182: Adam  Badura (Wayne Sr HS) - 5th
Jacob Sweet (Brockport) over Adam  Badura (Wayne Sr HS) (Fall 3:02)
Adam  Badura (Wayne Sr HS) over Triston Heckman (Newark Sr HS) (Fall 3:36)
Tom  Mueller (Midlakes) over Adam  Badura (Wayne Sr HS) (Fall 2:29)
Adam  Badura (Wayne Sr HS) over Wilson Eckert (East Irondequoit HS (Eastridge)) (Fall 4:20)

195: Vladimir Hresent (Wayne Sr HS) 
Vladimir Hresent (Wayne Sr HS) over Natalio  Navarez (Joseph C. Wilson Magnet) (Fall 2:18)
Cameron Calderelli (Brockport) over Vladimir Hresent (Wayne Sr HS) (Fall 1:19)
Vladimir Hresent (Wayne Sr HS) over Dominick Salerno (North Rose-Wolcott) (Fall 2:32)
Vladimir Hresent (Wayne Sr HS) over Eleasar Thomsen (Red Creek Sr HS) (Fall 2:59)
Kurtis Edwards (Watkins Glen Sr HS) over Vladimir Hresent (Wayne Sr HS) (Dec 5-2)

220: Nick Galusha (Wayne Sr HS) - 4th
Mike Mattison (Brockport) over Nick Galusha (Wayne Sr HS) (MD 10-0)
Nick Galusha (Wayne Sr HS) over Sam Ragona (Pittsford HS) (Dec 11-5)
Chris Lozado (Newark Sr HS) over Nick Galusha (Wayne Sr HS) (Dec 1-0)
Nick Galusha (Wayne Sr HS) over Blake Smith (Midlakes) (Dec 9-8)

285: Dequan Brooks (Wayne Sr HS) - 4th
Dequan Brooks (Wayne Sr HS) over James Smith (South Seneca Sr High Sch) (Dec 5-0)
Dequan Brooks (Wayne Sr HS) over Dominic Erikson (North Rose-Wolcott) (Dec 5-0)
Dequan Brooks (Wayne Sr HS) over Brandon Lasher (East Irondequoit HS (Eastridge)) (Fall 2:33)
Jordan Hamilton (Waterloo Sr HS) over Dequan Brooks (Wayne Sr HS) (UTB 2-1)
4th Place Match - Brandon Lasher (East Irondequoit HS (Eastridge)) over Dequan Brooks (Wayne Sr HS) (Dec 4-1)