Red Jacket Invitational Tournament

January 9 & 10, 2015 @ Red Jacket High School (Shortsville, New York)

Wayne 3, Dundee 2, Mynderse 1, Batavia 0, Brighton 0, Churchville-Chili 0, Lyons 0, McQuaid Jesuit 0, Midlakes 0, Red Creek 0, Red Jacket 0, Sodus 0, Spencerport 0, Webster Schroeder 0, Williamson (Northern Tioga) [PA] 0

Outstanding Wrestler Award (Lower Weights) - Jordan Rodriguez (Sodus)
Outstanding Wrestler Award (Upper Weights) - Jack Freischlag (Wayne)

Championship Final (1st)
99 Ty Raines (CC) > Jack Lestrange (Wayne), NA
106 Mason Wersinger (Spencerport) > Hunter Thompson (Williamson (Northern Tioga)), NA
113 Jordan Rodriguez (Sodus) > Jon Pierce (Midlakes), FALL 0:28
120 Dom Ferranti (Spencerport) > Mike Vinci (Spencerport), DEC 4-0
126 Conner Lawson (Wayne) > Mack Williamson (MQJ), DEC 11-6
132 Carl Gorg (Williamson (Northern Tioga)) > Damon Empson (Dundee), FALL 1:33
138 Jesse Jones (Wayne) > Casey McLaughlin (Williamson (Northern Tioga)), DEC 12-7
145 Wyatt Demarree (Sodus) > Ki Thompson (Williamson (Northern Tioga)), MD 10-1
152 Hunter Hilfiger (Williamson (Northern Tioga)) > Brennan Krall (Dundee), FALL 5:30
160 Scott Kline (Mynderse) > Rich Ridgway (Wayne), FALL 4:16
170 Jack Freischlag (Wayne) > Alonzo Albino (CC), DEC 4-3
182 Dakota Hanes (Dundee) > Dereck Taylor (Williamson (Northern Tioga)), FALL 2:36
195 Gino Pirozzolo (Mynderse) > Tylor Wischoff (Lyons), FALL 1:22
220 Zach Poudrier (MQJ) > Nick Galusha (Wayne), MD 10-2
285 Dequan Brooks (Wayne) > Jason Cunningham (MQJ), OTF 7:20 (2OT)

Consolation Final (3rd)
99 Ethan Dyson (Mynderse) > Reese Morrow (Batavia), NA
106 Hunter Potts (CC) > Max McDermott (Mynderse), NA
113 Trenton Partin (Mynderse) > Phil Wicks (Spencerport), FALL 2:38
120 Anthony Spezzano (WS) > Roy John Follman (MQJ), DEC 4-2
126 Nathan Sandborn (CC) > Eric Gimlin (Batavia), DEC 9-4
132 Heiko Rommelman (WS) > Tanner Clark (Wayne), FALL 2:06
138 Alex Delano (MQJ) > Thomas Fiorilla (Dundee), DEC 3-1
145 Jared Reiber (Wayne) > Elijah Prosser (Mynderse), FALL 2:35
152 Dominic Mogavero (Batavia) > Cole Marr (Mynderse), FALL 1:21
160 Robert Petro (Dundee) > Joe Allegue (Batavia), DEC 10-3
170 Tim Nolan (WS) > Nathan Ehle (Spencerport), FALL 1:29
182 Nick Randise (WS) > Adam Badura (Wayne), FALL 1:31
195 Grant Young (Midlakes) > Noah Siesto (WS), DEC 8-6
220 Brad Smith (Dundee) > Jeff Wood (Dundee), FALL 0:44
285 Lance Irwin (Dundee) > Austin Moore (Williamson (Northern Tioga)), DEC 1-0

Consolation Final (5th)
113 Trent Youngs (Mynderse) > Jorge Marusarz (Dundee), DEC 6-1
120 Matt Blejwas (MQJ) > Austin Freer (RC), FFT
126 Nate Johnson (Brighton) > William Bowers (Dundee), FALL 0:49
132 Nick Gilbert (MQJ) > Jake Duvall (RC), FFT
138 John Garlock (Batavia) > Brandon Dinatale (Spencerport), FALL 1:40
145 Mike Gabriel (Wayne) > Vihn Tran (MQJ), FALL 4:58
152 Matt Colotti (RJ) > Shane Conner (RC), FFT
160 Caleb Robbins (Williamson (Northern Tioga)) > Mike Diflorio (CC), FALL 1:45
170 Austin Bannister (Mynderse) > Dylan Briggs (RJ), DEC 5-2
182 Curtis Gravino (Wayne) > Kemori Spence (Brighton), FFT
195 Cole Campbell (MQJ) > Wyatt Gorg (Williamson (Northern Tioga)), DEC 5-0
220 Andrew Cook (Lyons) > Gary Bostian (WS), DEC 4-2
285 Jake McGhan (Mynderse) > Connor Caratozzolo (Mynderse), FALL 1:23